Sprężarki chłodnicze wykorzystywane w klimatyzacji

Do zadania sprężarki należy zassanie pary czynnika chłodniczego o niskim ciśnieniu i temperaturze i sprężenie do wysokiego ciśnienia i temperatury. Ciśnienie jest zwiększanie od około 2 bar do 25 bar.

Hermetyczne sprężarki tłokowe – obudowa jest spawana, wykonana z blachy stalowej. Minusem tego typu sprężarki jest brak dostępu do mechanizmu napędu. Sprężarka razem ze silnikiem zamknięte są w wale korbowym. Silniki w tego typu sprężarkach są chłodzone zimnymi zasysanymi parami czynnika chłodniczego, co powoduje powstawanie ciśnienia ssania. Przewód ssawny kończy się za ścianką jej obudowy, a przewód tłoczny łączy głowice cylindra z tą obudową.

Półhermetyczne sprężarki tłokowe – tego typu sprężarki charakteryzują się długowiecznością. W tego typu sprężarkach silnik chłodzony jest przez przepływający wzdłuż uzwojenia czynnik chłodniczy przed jego sprężeniem. Silnik chłodzony jest powietrzem. Wyposażone są w pompy olejowe. Powyższe sprężarki są wykorzystywane w większych systemach klimatyzacyjnych, chłodzących.

Sprężarki tłokowe otwarte – z jednej strony wystaje napędzany trzepień wału korbowego. Sprężarka napędzana jest zazwyczaj silnikiem elektrycznym za pomocą przekładni.

Sprężarki spiralne – sprężenie odbywa się za pomocą dwóch spirali zamieszczonych nad silnikiem. Zasysany gaz dostaje się do sprężarki przez króciec ssawny.

Komentarze zamknięte.

Zamów klimatyzator z montażem:

Tel. 690 923 080

Montaż klimatyzacji treeSUN.pl
0
    0
    Twoje zakupy
    Koszyk jest pustyWróć do sklepu

    Napisz do nas!

    preloader